Blogs » Arts & Handmade Crafts » West Ham United zdobywa tytuł Ligi

West Ham United zdobywa tytuł Ligi

• Fiorentina i West Ham United zorganizują finał mistrzostw na stadionie Praga-Eden w Czechach.

Fiorentina nie napotkała zbyt wielu przeszkód na drodze do Ligi Europejskiej UEFA w tym sezonie i mocno awansowała do finału. Występ West Ham United w Premier League w tym sezonie jest mierny, oscyluje blisko strefy spadkowej, a dopiero w ostatnich kilku kolejkach ligi potwierdzono, że zejdą na ląd. Początek meczu był bardzo agresywny, a w pierwszej połowie żadna ze stron nie zdobyła bramki. W 45. + 5. minucie Jovic zdołał uderzyć głową, ale niestety jako pierwszy został uznany za spalonego. W 62. minucie Biraghi faulował piłkę ręką w polu karnym, Ben Rahma wykonał rzut karny i uderzył w prawą stronę bramki, pomagając West Hamowi United objąć prowadzenie 1:0. W 68. minucie Mikołaj posłał wspaniałe podanie, a Bonaventura skutecznie zdobył bramkę i pomógł Fiorentinie wyrównać 1:1. W 90. minucie ubrany w stroje piłkarskie Bowen zainscenizował lore, przedarł się w pole karne i skutecznie strzelił, pokonując Fiorentinę 2:1.

Ostatecznie West Ham United pokonał Fiorentinę i zgodnie z życzeniem wygrał Ligę Europy, a zawodnicy w West Ham United stroje zdobyli trofeum wśród wiwatów kibiców.