Blogs » Arts & Handmade Crafts » Mecz odwołany z powodu ataku terrorystycznego

Mecz odwołany z powodu ataku terrorystycznego

• Zacięta walka w grupie F eliminacji Pucharu Europy, Belgia kontra Szwecja. Przed meczem na ulicach Brukseli wybuchła strzelanina, w wyniku której zastrzelono dwóch kibiców ubranych w stroje piłkarskie. Po przerwie 1:1 szwedzka drużyna odmówiła gry, Belgia również zgodziła się przerwać mecz, a UEFA ogłosiła, że mecz został zawieszony. Mecz eliminacyjny Pucharu Europy rozpoczyna się na stadionie King Baudouin w Brukseli w Belgii.

Źródła ESPN podają, że do strzelaniny doszło zaledwie 5 kilometrów od stadionu. Kiedy wiadomość o strzelaninie dotarła na stadion, mecz Belgii ze Szwecją wciąż trwał, a gracze o tym nie wiedzieli. Do przerwy obie drużyny zremisowały 1:1, Szwecja zdobyła bramkę w 15. minucie, a belgijska gwiazda Lukaku strzelił gola i wyrównał dla zespołu. Zarówno belgijscy, jak i szwedzcy piłkarze zostali poinformowani o strzelaninie w przerwie. ESPN zwrócił uwagę, że szwedzkie zawodniczki zdecydowały się przerwać grę w drugiej połowie, a belgijskie zawodniczki również zgodziły się na przerwanie meczu. Następnie UEFA wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że mecz pomiędzy Belgią a Szwecją został odwołany. Szwedzcy kibice byli w panice i pogrążeni w żałobie, wiele mediów uchwyciło tę scenę, a szwedzcy widzowie na trybunach wyglądali poważnie. Wielu kibiców w koszulka Reprezentacji Belgii zdecydowało się pozostać na stadionie i śpiewało dalej: „Zjednoczcie się, zjednoczeni (wszyscy razem, wszyscy razem)! Przed europejskimi eliminacjami Belgia i Austria w grupie F zakwalifikowały się już z wyprzedzeniem, a data zakończenia meczu to rok 2024. Główny mecz Pucharu Europy.