Blogs » Arts & Handmade Crafts » Real Sociedad pokonał Celtę Vigo

Real Sociedad pokonał Celtę Vigo

• We wtorek Real Soceda pokonał Celtę Vigo 2:1 w 1/8 finału Copa del Rey i awansował do ćwierćfinału. W drugiej minucie meczu Merino pomógł Oyarzabalowi zdobyć gola i objął prowadzenie 1:0. W 66. minucie Bryce Mendes asystował, a ubrany w koszulka Real Sociedad Baker zdobył gola i powiększył przewagę 2:0. W 90+2 minutach de la Torre strzelił gola dla Celty Vigo, nie był jednak w stanie zmienić wyniku porażki i ostatecznie został wyeliminowany.

Pomimo wygrania 6 z ostatnich 7 oficjalnych meczów, wciąż krążą plotki, że Xavi wierzy w niektórych zawodników noszących stroje piłkarskie. Dla Xaviego obrona tytułu ligowego w zasadzie zakończyła się fiaskiem, a Ligę Mistrzów trudno wygrać, być może Copa del Rey jest jego największą nadzieją na tytuł. Jeśli chodzi o skład, Garvey, Rafinha, Marcos Alonso, Ter Stegen i Inigo Martinez są nadal nieobecni z powodu kontuzji. Christensen i Cancelo są kontuzjowani i mają wątpliwości, jeśli chodzi o Bilbao, Huesga i De Marcos na pewno będą nieobecni, podczas gdy Dani Garcia i Degaraleta przed meczem będą musieli przejść badania lekarskie, aby określić, czy będą mogli wrócić na boisko.