Blogs » Arts & Handmade Crafts » Forma Athletic Bilbaa je obećavajuća

Forma Athletic Bilbaa je obećavajuća

• Počinje šesto kolo La Lige Alaves će na svom terenu igrati protiv Athletic Bilbaa, osmerostrukog prvaka La Lige i četvrtoplasiranog prije utakmice.

Prije utakmice, Athletic Bilbao je ostao neporažen u 4 uzastopne utakmice u svim natjecanjima, dok Alaves nije bio tako dobar kao Athletic Bilbao s 2 pobjede i 2 poraza u zadnje 4 utakmice u svim natjecanjima. Dvije su se strane susrele s Bilbaom u posljednja 3 Athletic Bilbao ima prednost s 1 pobjedom i 2 remija, tako da više od 69% navijača koji nose nogometni dresovi prije utakmice vjeruje da gostujući Athletic Bilbao može osvojiti 3 boda od Alavesa. U 19. minuti Besga je sjajno ubacio, Williams je u Athletic Bilbao dres probio desnu stranu šesnaesterca i smireno nisko pogodio Athletic Bilbao za vodstvo. U 76. minuti Williams je uputio divno dodavanje iz obrnutog trokuta, a Sanchet je dočekao loptu na vrhu luka i ljutito uputio udarac za pobjedu gostujuće momčadi. Na kraju je Athletic Bilbao svladao Alaves s 2-0, ostvario drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i ostao neporažen u pet uzastopnih utakmica, skupio je 13 bodova i prestigao Gironu na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Ujedno je bodovno izjednačena s drugoplasiranom Barcelonom, a za prvoplasiranim Real Madridom zaostaje samo 2 boda.